Drewnem Pisane od kuchni - Jak powstaje pióro. Część 15 Żywica – syntetyczny opal 0

To nasze najnowsze odkrycie. Stale przeglądamy Internet w poszukiwaniu inspiracji i nowych materiałów. Syntetyczne opale są znane od 1964 roku, ale były bardzo kiepskiej jakości. Dopiero Pierre’a Gilson w latach siedemdziesiątych wyprodukował syntetyczny opal, całkiem dobrze imitujący ten prawdziwy, chociaż z prawdziwym opalem nie miał wiele wspólnego. 

czytaj całość »
Drewnem Pisane od kuchni - Jak powstaje pióro. Część 10. Micarta 0

Produkcja piór nierozerwalnie związana jest z materiałami, jakie używamy. Chociaż staramy się robić wszystko sami, często sięgamy po nowe materiały w tym syntetyczne. Część z nich ze wzglądu na proces technologiczny nie jest osiągalna domowymi sposobami. Wówczas kupujemy gotowe blanki/bloczki, które następnie przerabiany na pióra. Każdy materiał jest nieco inny wizualnie i w dotyku, zatem warto je poznać.

czytaj całość »
Drewnem Pisane od kuchni - Jak powstaje pióro. Część 6. Drewno – Czeczota. 0

Produkcja pióra wydaje się być prosta, szczególnie jeśli ktoś miał do czynienia z tokarką. Co to jest stoczyć bloczek, nawiercić wałeczek i właściwie zostaje montaż elementów. Otóż NIE, NIE i JESZCE RAZ NIE. Wszystko zaczyna się dużo wcześniej od pomysłu i materiałów. Kwestię pomysłów pomijamy i skupimy się na materiałach. Najpierw kilka słów o drewnie...

czytaj całość »
Drewnem Pisane od kuchni - część 5. Rodzaje piór – Pavo 0

To najmłodsze dziecko w rodzinie naszych produktów piśmienniczych. Można powiedzieć, że powstało w wyniku problemów sprzętowych i przestoju w pracy. Pióra Pavo to klejonki, czyli z wielu drobnych kawałków drewna powstaje bloczek, który następnie jest toczony na pióro.

czytaj całość »
Drewnem Pisane od kuchni część 1 0

Od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad przybliżeniem Państwu naszej pracy, ale tak trochę od kuchni. Pragniemy pokazać, jak powstają pióra, czym się różnią, co wpływa na ich cenę oraz trochę ciekawostek i smaczków z naszej pracy. Jak macie jakieś pytania lub coś Was szczególnie interesuje – to dajcie znać.

 

czytaj całość »
Skarb Bałtyku 0

Skarb Bałtyku – po bardzo udanej serii zawierającej ząb mamuta, powstało kolejne pióro z elementami kopalnymi. Tym razem obok czarnego dębu w korpusie znajduję się bursztyn zatopiony w żywicy. Sam bursztyn bałtycki powstał około 22 milionów lat temu z żywicy drzew iglastych. Do dzisiaj nie wiadomo jaki gatunek produkował aż tak dużo tej wydzieliny, ale była to jakaś sosna (Pinus succinifera). Co ciekawe, bursztyn od zawsze był kamieniem tajemniczym i niezwykle pożądanym. Już Starożytni Grecy nazywali ten kamień elektron, Rzymianie – lyncurium (mocz rysia), Egipcjanie – sokal, Arabowie – anbar, a Persowie – karuba. Nawet Żydzi nadali mu swoją nazwę - chaszmal, co oznacza Moc BożaMoc AnielskaTchnienie. Zatem prezentowane pióro zawiera korpus zrobiony w z wielu różnokolorowych kawałków bursztynu i czarnego dębu, gdzie granica między obu materiałami jest zaznaczona miedzianym pierścieniem. Skuwka to również pięknie opalizujący czarny dąb. Sekcja została zrobiona z czarnego ebonitu i zaopatrzona w złotą stalówkę Bock. Jest to piękne, klasyczne pióro z niezwykłe unikatowego materiału. Zachwyci ono zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Może być bardzo oryginalnym prezentem.    

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl